loft

Lofty

loftCo właściwie są lofty? Większość osób nie zna pojęcia lub jeśli zna to ma bardzo mgliste pojęcie z czym to skojarzyć. Natomiast słowo lofty określa się poprzerabiane opuszczonych hale i budynki przemysłowe przeznaczone ostatecznie na przestronne mieszkania.

Lofty zyskały popularność dosyć niedawno, gdy w centrum miast takich jak Łódź czy Warszawa zostały opuszczone stare, wysokie, najczęściej z surowej cegły duże hale i magazyny. Budynku zaczęły podupadać a lokalizacja była wyśmienita na mieszkanie. Firmy deweloperskie rozważyły odważne wykorzystanie opuszczonych budynków poprzez odpowiednie modyfikacje i przystosowanie do zamieszkania. Połączenie surowych elementów przemysłowych jak cegły czy belki stalowe z nowoczesnymi meblami pozwala osiągnąć niespotykany dotąd styl.

Lofty cechują się bardzo dużą przestrzenią, wysokimi sufitami, dużymi oknami oraz mocną ekspozycją materiałów budowlanych. W branży powstały nawet pewne kategorie loftów: są m.in. lofty ciężkie, surowe, delikatne, umiarkowane oraz ekskluzywne.

Lofty ciężkie oraz surowe są po prostu niewykończonymi otwartymi przestrzeniami i często bez toalety. Umiarkowany loft posiada kuchnie i w pełni wykończoną łazienkę. Ostatnie – ekskluzywny loft cechuje się wysokim standardem co przypomina duży apartament.

Przeczytaj też jak zabezpieczyć przewody elektryczne w instalacjach natynkowych na www.metspos.com.pl . W loftach często instalacje są widoczne.