Table Chair Furniture Sketch  - Victoria_Borodinova / Pixabay

Tradycyjne krzesła wracają do łask

Chair Shaker Chair Furniture  - KoikeYusuke / PixabayCoraz więcej klientów ma dość tandetnych mebli z tworzyw sztucznych lub sklejki i tym podobnych „wynalazków”. Zwłaszcza lepiej sytuowane osoby wybierają trwały, gustowny i renomowany segment wyposażenia wnętrz.

W ostatnich latach prawdziwy renesans przeżywają krzesła drewniane. Systematycznie rośnie wolumen ich sprzedaży – zarówno w punktach tradycyjnych, jak i sklepach online. Dystrybutorzy nie boją się proponować wyższych kosztów przesyłki, ukrywając je np. w cenie mebla lub wręcz informując o nich wprost. Nie są to wszak sprzęty montowane samodzielnie w domu przez nabywcę.

Krzesła drewniane tradycyjne potrafią urzec swoją prostą formą, niezachwianą symetrią oraz uniwersalnością w zastosowaniu. Sprawdzą się doskonale zarówno w kuchni, jadalni, jak i w sypialni albo w gabinecie. Występują w wielu wariantach, na przykład ze względu na gatunek drewna, z którego je wykonano. Tapicerki naszych krzeseł tradycyjnych występują zarówno w wariantach materiałowych, jak i skórzanych (ekologicznych oraz naturalnych).

Nieco droższe, lecz znacznie bardziej eleganckie krzesła, wymagają szczególnej ostrożności w transporcie. Dla uznanych dostawców nie stanowi to jednak najmniejszego problemu. Przez lata praktyki wypracowali oni doskonałe procedury organizacyjne, niwelujące do minimum ryzyko uszkodzenia w trakcie przewozu. Za najwyższej jakości krzesła drewniane klienci płacą wyższą cenę niż za skręcane siedziska. Mimo to, dla tysięcy osób ważniejszy jest komfort użytkowania, wrażenia estetyczne oraz szlachetny materiał, z których zostały wykonane. Gwarantują one wysoki komfort siedzenia oraz utrzymywanie odpowiedniej, ergonomicznej sylwetki, która będzie neutralna dla zdrowia i zapewnia ochronę przed bólami pleców lub poważniejszymi schorzeniami kręgosłupa.