bathroom

Wystrój łazienki i kuchni

bathroomŁazienka jest obowiązkowym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu i większości osób wydaje się, iż nie ma sensu lub też nawet nie idzie przemienić jej w prawdziwą piękną komnatę zgodnie zresztą mieszkania.

Nowoczesne styl urządzania łazienki to przede wszystkim dużo białego koloru, białe płytki, sufit, umywalka itd. Dodając do takiego białego wyposażenia kilka elementów w barwie brązowej np. drewniane belki czy nawet jedną ścianę w specjalnych drewniany panelach otrzymuje się niesamowity efekt.
Zamożniejsi mogą sobie pozwoli na bardzo ciekawy i oryginalny wystrój wraz z luksusowym wyposażenie. Wszelkie wanny z hydromasażem pozwalają na komfortowy relaks po ciężkim dniu pracy. Mając zasobny portfel można zamówić elementy dekoracji praktycznie z każdego zakątka świata a doświadczony architekt wnętrz za ich pomocą zaprojektuje nam własny styl.
Zainstaluj dobrej jakości gniazda aby nie popsuć wystroju łazienki ( fot. Sara Studio ).

Niezależnie od stylu łazienki, w każdej znajduje się lustro, który jest bardzo ważnym elementem. W mieszkaniach osadzonych w nowoczesnym stylu zazwyczaj lustro zajmuje dużą powierzchnię. W łazienkach orientu lustro są małych rozmiarów.

Jaka kuchnia?

Kuchnia powinna łączyć w sobie cechy funkcjonalne jak i zarazem estetyczne. W pomieszczeniu tym aktywnie spędzamy czas głównie na przygotowywaniu różnych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja) z tego też względu ważne jest odpowiednie umieszczenie wszystkich elementów. Odległość pomiędzy lodówką, zmywarka, zlewozmywak oraz stołem powinna być możliwa jak najmniejsza. Ostatecznie, pogodzenie wysokiej funkcjonalności wraz z oryginalnym wystrojem może być niemałym wyzwaniem dla projektanta wnętrz.
Jedną ze złotych zasad, którą posługują się architekci wnętrz jest zasada trójkąta stosowana właśnie w kuchni. Mówi ona, iż lodówka, kuchenka oraz zlewozmywak powinny być umieszczone odpowiednio w odległości nie większej niż 210 cm pomiędzy sobą oraz ustawione w wierzchołkach tworząc trójkąt.

Bardzo ważnym aspektem przy aranżacji kuchni jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Nie powinno się stosować tylko i wyłącznie jednego punktu świetlnego umieszczonego na suficie. Nad blatami otaczającymi najczęściej kuchnię należy stosować drobne lampki dające niezbyt ostre światło, ale wspomagające widoczność podczas prostych czynności.