salon

Wystrój salonu

salonSalon – miejsce spotkań, wspólnych uroczystości, obiadów itd. Jest to najbardziej reprezentatywne miejsce w naszym domu i z tego względu wypada aby po prostu było ciekawie urządzone. Podstawowymi elementami każdego salonu są przeważnie fotele i sofa, stół oraz meble. Na rynku do wyboru mamy nie mniej niż kilkadziesiąt różnych odmian mebli.

W zależności od naszych upodobań możemy urządzić swój salon w nowoczesnym stylu lub klasycznym. Dużo przestrzeni, szklane elementy, delikatne światło i minimalna ilość mebli to atrybuty bardziej nowoczesnej aranżacji wnętrz niż klasycznej. Bardzo częstym zjawiskiem jest łączenie salonu wraz z kuchnią co oprócz funkcjonalności zyskuje się wrażenie większej przestrzeni.
W klasycznym aranżacji spotyka się zazwyczaj miejsce do wspólnych posiłków, czyli stół z dużą liczbą krzeseł oraz miejsce typowo wypoczynkowego czyli sofa i fotele wraz z kącikiem multimedialnym w postaci telewizora oraz kina domowego. Zamożniejsze osoby oprócz zwykłego telewizora w celach rozrywki wykorzystują także projektor multimedialny.

Oświetlenie

żarówki

Oświetlenie jest bardzo istotną częścią wchodzącą w skład aranżacji wnętrz. Drobna zmiana ustawienia padającego światła i już otrzymuje się inny efekt. Inna barwa oświetlenia i kolejna zmiana. Nowa technologia oświetlenia i znów nowe efekty.

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o oświetlenie. Technologia LED pozwala na wyświetlenie różnej barwy światła za pomocą jednej diody, dzięki czemu możemy w łatwy sposób zmieniać nastrój panujący w pomieszczeniu.

Do każdego pomieszczenia najlepiej stosować inne lampy aby uzyskać tym samym najlepszy możliwy efekt. W salonie powinna być możliwość ustawienia jasnego oświetlania np. dla wspólnych kolacji czy spotkań rodzinnych ale też redukcja światła do oglądania telewizji. Żyrandol oraz lampa stojąca wraz z kilkoma małymi lampkami miejscowymi na ścianie zapewnia doskonałe rozwiązanie na każdą okazję.

Oświetlania używa się także na zewnątrz budynku. Technika wyposażyła lampy w specjalne czujniki ruchu, które to w zależności od obecności człowieka uruchamiają lampy. Rozwiązanie takie przyczynia się także do odstraszania potencjalnych włamywaczy.