Bag Handbag Accessories Clothing  - Pictures_for_Flashcards / Pixabay

Skóra – doskonały materiał na torebki damskie

torbaTrudno wyobrazić sobie elegancką panią bez równie eleganckiej torebki. Te modne dodatki ułatwiają funkcjonowanie i są efektownym uzupełnieniem stroju. Najlepiej, jeśli nie niszczą się łatwo i nie ulegają niekorzystnym wpływom np. pogody. Od lat cenionym i uważanym za najlepszy materiałem do produkcji torebek jest skóra. Stosowana praktycznie od zawsze, skóra charakteryzuje się wieloma zaletami, a jej wartość dodatkowo podnosi zadowolenie z korzystania z torebki.

Niemal w każdym sezonie moda nakazuje noszenie skórzanych dodatków, w tym oczywiście torebek. Projektanci cenią skórę za dużą elastyczność i możliwość wpasowania w niemalże dowolne trendy. W zależności od koloru czy fasonu, skórzane torebki mogą stać się wysublimowanym podkreśleniem stylu lub elementem, który będzie pozornie zaburzał charakter stroju swoją surowością i klasycznym kształtem. Wydajność skóry pozwala na projektowanie zarówno torebek stosowanych na specjalne okazje, jak i tych codziennych, które będą musiały opierać się np. niskiej lub wysokiej temperaturze, ocieraniu o różne elementy, dużemu obciążeniu itd.

W zależności od zabiegów, jakim ją poddano, skóra tworząca modne torebki może być mniej lub bardziej połyskliwa, szorstka, gładka, posiadająca deseń, fakturę czy jakiœ wzór; czasami na pierwszy rzut oka ciężko jest poznać, z czego zrobiono dodatek. Jakość torebki jest jednak odczuwalna podczas noszenia i użytkowania, produkt może nam służyć przez lata, zachowując świetny wygląd pamiętający moment zakupu.