penth

Penthouse

penthKażda kamienica ma ostatnie piętro i tam jest zazwyczaj ładne mieszkanie. Każde blok ma ostatnie piętro i tam jest mieszkanie. Każdy Wieżowiec ma ostatnie piętro i tam są zazwyczaj piękne apartamenty, które są tak luksusowy iż nazwa przechodzi w penthouse.

Penthouse, czyli wszystko co najlepsze. Największy metraż, zazwyczaj najmniejsze lokale zaczynają się od 100 metrów kwadratowych. Przestronne wnętrze, ogromny salon z widokiem na całe miasto. Większość drzwi i ścian jest całkowicie przeszklonych to dodatkowo wywołuje wrażenie, iż mieszkanie jest jeszcze większe. Drugim obowiązkowym elementem jest duży taras widokowy z duża ilością zieleni. Właściciele nie żałują środków na dodatkowe elementy i luksusy jak np. mały base lub jacuzzi.

Penthouse bardzo często są w posiadaniu biznesmenów z uwagi na to, iż ich na to stać, dlatego też mieszkanie spełnia podwójną rolę – miejsca odpoczynku jak i pracy. Osobne pomieszczenie wyposażone jest dębowe, funkcjonalne biurko i urządzania wspomagające zarządzanie czyli laptop, fax, drukarkę itd. Mieszkania są specjalnie projektowanie pod właściciela więc znajduje się tam również sejf. W Polsce penthousy nie są szczególnie popularne ze względu na cenę.